Ana Sayfa Özel Yazılar Blog Yazılarımız İran Pakistan’dan Geçen Yolu Abd’ye Açtı

İran Pakistan’dan Geçen Yolu Abd’ye Açtı

5599
0

         Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ nin kasıtlı olarak son aylarda yükselen tansiyon ile Katar’ a çeşitli ambargolar koymaları üzerine Katar misilleme yapmayacağını açıklamıştı. Katar’ ın bu tavrına rağmen bu ülkelerin ısrarcı davranışlarının temeli olarak ise Katar’ ın terörizmi finanse ettiği iddia edildi. Bu iddialar arasında belkide gülüncü Müslüman Kardeşler Hareketinin bir terör hareketi olarak görülmesiydi. Bu iddianın sahibi ise malumunuz darbeci sisi yönetimi.

Abd öncülüğündeki bu ambargo ve saçmalıklar dizisinin baş rollerinde İngilizler tarafından kurulan ve krallıklarını İngiliz şefaatiyle yöneten ülkeler yer almakta. Abd’ nin derdi silah satmak iken çölün bu hırsız devletleri yeniden bir yerlere çöreklenme ve gasp etme sevdasıyla yanıp tutuşmaktalar.

Ambargoların kolay işleyebildiğini gören hadsiz Mısır yönetimi ise Müslüman Kardeşler Yönetiminin iktidara geçtiği ülke olarak Türkiye’ yi işaret etmekte ve mutlaka aynı ambargoların Türkiye’ ye de uygulanması gerektiğini dile getirmekte iken bir anda tüm seslerin kısıldığına şahit olduk.

Abd 12 milyar dolarlık F-15 uçak satışını Katara gerçekleştirdikten sonra ambargonun yersiz olduğunu belirterek harami ülkelerle adete dalga geçerek onları ortada bırakmış ve bu ülkelerin ne kadar kullanıma açık olduğunu tüm dünyaya göstermiş oldu.

Abd’ nin yeni hedefi hakkında dedikodular devam etmekteyken, ilginç bir gelişmeye İran bugün imza attı. Pakistan medyasının hükümet kaynaklarına dayandırdığı bir habere göre, Pakistan Hava Kuvvetlerine bağlı bir savaş uçağı İHA düşürmüştü?

 Peki Pakistan’ın topraklarında hangi ülke neden keşif yapmaktaydı. Son günlerde sırada ki hedefin Pakistan olduğu gayet aşikarken neden Pakistan’a başka bir devlet tarafından keşif uçağı gönderilirdi? Pakistan’ın güneybatısındaki Belucistan eyaletinde düşürülen İHA İran’a aitti. İHA’nın Pakistan hava sahasını ihlal etmeydi fakat bundan önce kaç kez hangi derinliğe kadar keşif uçuşları yapmıştı.

Müslüman kardeşlerin iktidarda olduğunu söyleyen ülkeler bu kardeşlerin iktidar olduğu ülkeleri tek tek hedef tahtasına koyup Abd öncülüğünde saldırıya hazırlanırken akıllara bir soru takılıyor… Bizin ve kardeş saydığımız ülkeleri, Müslüman Kardeşler yönetmekte ise sizin ülkelerinizi hangi dine mensup kardeşler yönetmekte?

Nusaybin Rahmet Ve İhanet Noktaları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here