Vartolunun Ölümü

Sevilerek izlenen çukur dizisinin 16. bölümü izleyenleri üzen bir final ile sonlandı. Evin yaramaz çocuğu Vartolu Saadettin final sahnesinde beyefendinin adamları tarafından taranarak öldürüldü.

Yabancı Dizilerde deYapıldı

Yurt dışında çekilen özellikle Game Of Thrones tarzı dizilerde beklenmeyen dizi karakterleri öldürülerek öngörülmez bir finalle izleyicilerini sarsmakta. Yayınlanan 16. Bölümde izleyicileri bundan daha fazlasıyla sarsan bir etki Çukur dizisinin yapımcıları tarafından başarıldı.

Vartolu Saadettin Öldü

Çukurun efendisi Yamaç tarafından Vartolu Saadettin öldürüldü. Kendisine mezarlıkta da çukurda öleceğini söyleyen Yamaç Vartolu Saadettin öldürdü ve birinin hayata dönmesini sağladı.

Salih Koçovalı Hayata Döndü

Çatışmadan önce Aliço’ dan kimsesiz birini tehlikeli bir iş için isteyen Yamaç Koçovalı’ nın planı araca bu çocuğu bindirerek Meke ye aracı taratmak ve Vartolu’ nun öldüğüne herkesi inandırmaktı. Saadettin’ e  benzer birini buldular fakat Vartolu Saadettin bu iş için gönüllü müydü bilemiyoruz. Vartolu’ nun yaşadığından haberi olanlarsa Celasun ve kendisine haber verilmediği için Celasun’ a kızan Medet ile Cenaze’ye alttan gülen Salih’in aşkı Sadiş.

Yamaç Neden Şok Oldu?

Yaptığı planda olmayan adamlar tarafından kaçan aracın tarandığını gören Yamaç Koçovalı şok olmuştu. Bunun nedeni ise yaptığı planda kağıtçı çocuğun ölmeyecek olmasıydı.

İlerde Neler olacak (Spoiler)

İzleyicinin gönlünü yapmayı seven Çukur yapımcıları Salih Koçovalı’ yı Yamaç Koçovalı’ ya destek yaparak Beyefendiye karşı birlikte savaştıracak. Yamaç Beyefendinin adamlarına ve gücüne göre fazla zayıf ve amatör. Bu açığı Beyefendiyi yakından tanıyan VArtolu Saadettin yani Salih Koçovalı kapatacak.

Savaşın Kaybedeni Selim

Yanına aldığı ve erken güvendiği adamı Cemil’ i yanına kimin  yerleştirdiği belirsiz. ihtimaller burada 3′ e ayrılıyor.

  1. Selim’ i takip ettiren Yamaç Çukurdan ayrıldığı dönemde ki bir arkadaşını Selim’ in yanına yerleştirdi.
  2. Beyefendi hem yaptıklarını izledi hemde kontrolü kaybetmemek için yolladı
  3. Sena’ nın polis abisi diziye dahil oldu ve tüm çıkmazları tutuklamalarla çözüp mutlu sonu getirecek kişi olacak.

Selim’ in adamının Ayşe’ ye aşık olduğunu da söyleyebiliriz. Selim gider o Ayşe ile evlenir dersek 3. ihtimal daha ağır basmakta

Veeeeee Fark edilmeyen Şok Edici Detay

Bunu çok uzatmadan söylemek istiyorum ve üzülerek açıklıyorum ki… Dağ gibi delikanlı Selim GAY !!

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here