(Edirne Tren Garı 1950/Jack BİRNS)

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, “Siyasal İslam’la mücadele kapsamında”  7 caminin kapatılmasına karar verdi. Siyasal İslam denen olgu Müslümanların bir araya gelmesi haklarını savunması ve seslerini duyurmak konusunda başarılı olmalarıydı. Her milletin kendi benliğiyle yaşaması gerektiğini söyleyen Avrupalıların bizin camimizi kapatma sebebi ise Türk milliyetçiliğini yayıyor olmasıydı. Peki bu son hamle mi? Bence başlangıç…

Kürk Mantolu Balkanlılar

Tarihin unutulan sayfalarının acı cümlelerinde yer alır Bulgar göçü. 1939-1949 yılları arasında 22.000 soydaşımız katı göç politikalarına rağmen komünist rejimin baskılarına dayanamayarak kaçarak ülkemize sığınmıştır. 1950 senesine gelindiğinde ise Bulgaristan tarafından Ülkemize nota verilmiş ve 250.000 soydaşımızın sınır dışı edileceği duyurulmuştu. ilk dalgaya 2 ay dayanılabilmiş 150.000 soydaşımız sınırımızdan içeri girmiş ve kapılar kapatılmıştı. Tekrar açıldığında ise 1951 senesinin ortalarında 155.000 kişilik göç alınmıştı. Geldikleri yollar insanca davranışlardan mahrum yollardı. Gelenlerin üzerinde ise bir gariplik vardı. Anadolu insanına benzeyen Kürk mantolu soydaşlarımız. Bunun sebebi neydi? Bunun sebebi Bulgar Hükümetinin giderken yanlarına mallarını almalarına izin vermemesi, sadece kıyafetlerini alabileceklerini duyurmasıydı. Başka çareleri kalmayan aileler tüm mallarını az miktarda paralara satarak kürk almış ve kadınlarına giydirerek Türkiye’ de satmak üzere yola çıkmışlardı. Sırtında kürkü olan kadınların yüzündeki hüzün ise hiç karşılaşılmamış bir tabloydu. Tüm bunlar Türkiye’ nin Avrupa’ ya yaklaşmasının Rusya eliyle ödettirilen bedeliydi.

Güçlendikçe Adaleti Yitirecekler

Ülkemizi reddedilemeyecek görünürlükte ki gelişimi öyle yada böyle Avrupa ülkelerinde yaşayan soydaşlarımızı ve Müslümanları kendine daha güvenir, daha yüksek sesli bir yapıya sokarken bundan rahatsız olanlar ellerinde değnek olduğunu her fırsatta göstermekte. Alınan Camii  (Ben iki “i” ile yazarım genelde) kapatma kararı buz dağının sadece görünen kısmı. İleri ki dönemlerde başvurulacak olan yaptırımlar daha yüksek sesle yankı bulacak ve kademeli olarak yapılacağından (Vur Kalkmasını Bekle Taktiği) gittikçe sıkışan bir çembere hapsolan insanlarımız ani ve güçlü bir tepki veremeyecek.

Gelecekte Görülenler Neler?

Avrupa maddi kaynaklara ortak olmaya başlamamızın ardından ilk hamlelerini maddi kapsamlı olarak Müslümanların şirketlerine yapacaktır. İşletme içerisinde kolayca tespit edilecek hatalar ile yüksek cezalara maruz kalınacak hatta sudan sebeplerle ekmek tekneleri gasp edilecek. Mal edinme konusunda sınırlandırmalar getirilerek, edinimler zorlaştırılacak. Seneler içerisinde kasti olarak yükseltilen tansiyon sonucu ırkçı saldırılara dayanamayan soydaşlarımız ve diğer Müslümanlar geri dönüş hamlesini gerçekleştirmek maksadıyla yola çıktıklarında Bulgar modeli ile karşılaşacaklar.

Sınırlı Nakit İle Gidebilirsiniz

Yurda dönmek isteyenlerin duyacakları sözler bunlar olacak. Belki bir Bulgar zulmü gibi olmayacak sadece giysilerle sınırlı kalmayacak bu dönüşler lakin dönemi itibariyle aynı hissettirecek.

Peki Evlatlarımız?

Her fırsatta saçma bahanelerle gay çiftlere, lezbiyen çiftlere verilen çocuklarımızın bazıları ise cinsel saldırıya maruz kalabilecekleri ailelere zorla elimizden alınarak teslim ediliyor. Göçmen olarak giden pek çocuğa neler olduğunu detaylı olarak istismar yazımızda yazmıştık. Bunun kapsamı çok daha arttırılarak belli yaş grubu altında ki çocukların bakımlarının aileleri tarafından yapılamayacağı iddia edilerek ellerinden alınıp karanlık bir geleceğe bırakılacak.

Kitlelerimiz Caydırıcı mı? Böl Parçala Yut…

Yüksek göçmen nüfus sayısına sahip ülkelerde ve aslı başka bir ülkeden olan vatandaşlara sahip ülkelerde bu yaptırımlar en son hayata geçecektir. Bunun sebebi nüfusumuzun az olduğu ülkelerden bizleri temizlerken yaşanan tepkileri görerek, sorunların farkına vararak geniş kitleleri daha profesyonel bir biçimde sınır dışına çıkarmak olacaktır. Doğal olarak bizde küçük kitlelere yapılanlardan dolayı bu duruma alışmış ve tepkisiz olacağız. Avrupa ülkelerinde ki topluluklarımız da sıra kendilerine gelene kadar rahatsız edilmeyeceklerdir.

Çare Model Ne Olabilir?

Avrupa da yaşayanlarımız daha iyi bileceklerdir elbet. Bizimkisi duyup görüp araştırmak yoluyla çıkarımlarda bulunmak. Maddi gücün başka bir bölgeye kayması Avrupa ülkelerini gereğinden fazla tedirgin edecek bir hamle olduğundan, bankalarda ki nakitler hiçbir şekilde hesaplarda durmamalı. Paraların çekilerek banka hesaplarının boşaltılması hamlesi ekonomik olarak bir sarsıntı oluşturmasının yanında, bu paraların aracı ülkeler kullanılarak son durak kendi ülkemiz veya diğer Müslümanların kendi ülkesi olacak şekilde ekonomi dışına çıkarılması (Örneğin: Almanya-Rusya-Türkiye şeklinde para transfer trafiği) bir yerlerde büyük bir hataya düştüklerini açıkça yüzlerine vuracaktır. Peki bunu başarırsak durmalı mı? HAYIR! Satılabilecekler de satılmalı ve ve bunların nakdi değerleri de bu ülkelerden çıkarılmalı. İnsanlarımızı sadece paraymış gibi göstermek hata olur bu yüzden farklı ülkelerde bulunan topluluklarımız irtibatlı olmalı TEK YUMRUK olarak direniş örnekleri göstermeli. Bedel ödemeye ne kadar yakınsak, yok olmaktan o kadar uzağızdır derim hep… Yapılanlara karşı tek bir ülkeye girmeye çalışmak araç konvoyları, insan selleri oluşturmak, ses yükseltmek istenmeyen bir durum olacaktır ve bunu onlara yaşatmalıyız.

Oyunun As Oyuncusu Kim

İslamofobi her gün daha da artarken bu oyunların arkasından asırlık bir oyuncunun çıkması muhakkak ki sürpriz olmayacaktır. Efendimiz (s.a) soyundan geldiğini iddia eden İngiltere Kraliçesinin gönüllere su serpen bir hamleyle İslam sancağını eline alma girişimi yapılacak zulümlerin sonunda yaz yağmuru gibi görünecektir. Planladıkları oyunun ilk hamleleri olan ırkçı saldırılar ve camiilerimizin kapatılmasına karşı hamle yapamazsak belkide 20 yıla yaydıkları bu sistemin farkında olmayan çarkları olacağız. Bunun için sahip çıkmak zorundasınız! Neye mi, sizin için önemli olan ortak değerimiz hangisiyse…

Diğer Yazılarımız İçin Tıklayınız…

Hava Harbi İçin Can Suyu

TAMAH

Şehzade Orhan Çelebi

Çocuk İstismarı

Uzun Yaşamın Sırrını Bulan Bitlis’li

Nusaybin Rahmet Ve İhanet Noktaları

Pkk Ve Satın Alınmış Üniformalar

İzleniyoruz

İttihat Ve Terakkinin Yıktığı Hat ALİ DİNAR

Bilinmeyen Kürt Tarihi-1 Nesturiler

Filistinlilerin Çilesi Kutsal Ahit Sandığı

Müslümanlara Dayatılan Öğrenilmiş Çaresizlik

Bize Kalan Büyük Osmanlı Yangınları

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here