Teknoloji çağını yaşadığımız şu dönem içerisinde fark etmediğimiz bir tehlike kapımızda. Asimetrik savaş içerisinde General Franco’ nun beşinci kolu olarak tabir edilen oluşum artık para verdiğimiz cihazlarla hayatımıza girmiş durumda. General Franco’ nun beşinci kolu yani şehir içindeki hainler yada ajanlar insan suretinde savaş öncesi bizleri zayıflatırken şuan cihazlara dönüşmüş haldeler.

 Özellikle devleti ilgilendiren siyasilerin teknoloji ile oluşan mağduriyetlerini herkes bilmekte. Bunun dışında teknoloji alanında yapılan projeler çalışmalar ve diğer çabalar mühendislerimizin bilgisayarlarından rahatça çalınabilmekte idi. Bunu yaparlar mıcidden evet yaparlar. Teknoloji de hırsızlığın doğru bir yol olduğunu ve bunun ayıplanmadığını sizlere şu örnekle vermek isterim. “İngiltere’ de çalışma yapan bilim adamları ilerde çok işe yarayacak bir madde üretmeyi başarırlar. Tekrar tekrar kullanılabilecek olan bu madde herkesin evine şuan girmiş olan nylon. Böyle yazınca pek tanıdık gelmedi belki naylon diyelim anlaşılsın. Peki hırsızlık nerde? aynı dönemde ilginçtir ki ABD li bilim adamları da aynı maddeyi üretir… Taraflardan biri projeyi çalmıştır lakin aralarında herhangi bir anlaşmazlık olmaz ve isim bu anlaşmayla ortaya çıkar. Newyork-London kısaltmalarından Ny-Lon nylon ismini oluşturur.” İşte bu tehlikeler için önlemler alınmışken gözden kaçan bir nokta da sıkıntı yaşamak üzereyiz ve yaşayacağız da.

Gönderilen ajanlar şuan Polis Özel Harekat, Polis, Jandarma, Jöh, Bordo Bereliler ve Komandolarımız ile ülke için çalışan aktivist kardeşlerimizin arasında dolaşmaktalar. Onları vatan sever arkadaşlarımız kendi elleriyle aramıza soktular. bu nasıl mı oldu?

   Yeni modeli çıkan her telefonla ajanlar gelişerek içimize girdiler. Bunda başı Iphone gibi askeri sistem temelli bir marka alsa da diğer markalar da pek masum değil. Yazılımlardan bazılarını kullanan markalarda bu potaya düşmekte. Hatta telefon temiz olsa da indirilen bir program tüm cihazı ele geçirebilir. Bu örneği fetö döneminde yaşadık. Hatırlatmak gerekirse ezan vakti pro adlı program çoğu kardeşimiz tarafından kullanılmış casus bir yazılımdı.

Cep telefonundan beni izlesinler ne olacak ki derseniz konuyu size örneklerle açıklamak isterim. Özel kuvvet eğitimi alan birliklerimiz hepsi sporla haşır neşir olduklarından dolayı ıphone içerisinde sağlık programını aktive ederler bu program her gün araçla gezdiğiniz mesafeleri ayıklayarak (bakın bunu bile hesaplar) sadece adımla ne kadar ilerlediğinizi ve ilerlerken kaç kat çıktığınızı size söyler. Bu kat çıkma konusu arazide ki yükseltinin hesaplanarak ortalama bir kat ölçüsüne bölünmesiyle bulunur. yani ne kadar tırmandığınızı da buldu. Bu ne demek? Yani siz operasyon da olsanız da telefonda bu programlar açıktır. İntikallerinizi hesaplar rotanızı bilir ve önemsenen bir operasyon yapmaktaysanız bulunmanız çok zor olmayacaktır. Eğer timde tek telefon getiren siz değilseniz kesin koordinatlar alınmaya başlayacak, mesafelerin hesabıyla timin sayısı ortaya çıkacak ve gittiğiniz bölgelerde ki düşman kuvvetleri siz gelmeden uyarılarak uzaklaşmaları sağlanacaktır.

Telefon içerisinde izin ile çalışan programlar ikinci kullanıcı yüzünde izinsiz çalışmaya devam eder ve bunu durduramazsınız. İkinci kullanıcı yüzleri dış devletlere ait istihbarat kuvvetleri tarafından kullanılmaktadır. İnternetiniz olmasa da erişim sağlanmaya devam eder. İzin vermeseniz de konumlandırılır yerinizi belli edersiniz.

Bu aşamaları ingiliz operatörleri kolaylaştırabilmektedir(vodafone). Konuşmalarınızı kaydeden bir programdan hepiniz haberdarsınız. Kimle konuşsanız bunu kaydeder ve bu sayede konuşmalarınızı tekrar dinleyebilirsiniz. Önemli bir noktayı tutmakta iseniz bu konuşmalar bu program içerisinden çekilir. Program olmasa da operatörler sırada beklemektedir. Hangi telefonu kullanırsanız kullanın şu gerçek asla değişmeyecektir, oyunları programları ortak kaynaktan indirmektesiniz (googleplayer, appstore vs.). Bu elekten geçen program milli olsa da menşei belli firmalar tarafından içeriğine eklemeler yapılı.

 Aktivist kardeşlerimizin kullandığı programlarda kendilerini zora sokan sıkıntılar devam eder. Bu konu da fetö destekçisi fuatavni nin bulunmamasına devletimizin tepki vermesi bu sebeptendir. Peki neler yapılabilirdi, ayrıca aktivistler nelere dikkat etmeli… Twitter üzerinden yayın yapan fuatavni hesabının sahibi çok basitçe kullandığı telefonun kamerasıyla bulunabilirdi. Bulunduğu ortamda yaptığı konuşmalar telefon mikrofonuyla dinlenerek bize bilgi verilebilirdi. Çünkü devletimizin lehine yayınlar yapar başkalarıyla uğraşan herkesin görüntüsü ve sesi kayıtlanmakta. Gizli kaldıklarını zannederken hepsinin dosyaları hazır beklemektedir. Facebook, Twitter, Snapchat, İnstagram, Youtube, Whatsapp, imessage gibi programlar telefonunuzda ise hiç bir bilgi güvende değildir. Bu programların çoğu resimlere, videolara, mesajlara erişim izni ile bağlantı sağlasa da izinsiz erişimleri de bulunmaktadır. Bunlar sayesinde gizli argümanlar tehdit edilmenizi sağlayacak resimleri videoları depolamak mümkündür. Ortam kaydı yapabilen cihazlarınızın kayıt yapmaları için kullanılmayacağını zannetmeyin. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’ in kullandığı pc yi görmektesiniz. Kamera ve mikrofon iptal edilmiş durumda.

 Aktivist arkadaşlarımıza bir şey diyemiyoruz çünkü dünya genelinde kullanılan seslerini duyurabilecekleri global bir sosyal ağ programımız yok. Lakin özel kuvvetlerimiz için özel olarak üretilmiş ikinci telefonlar gerekmektedir. operasyon ve çalışmalarda bu telefonlarla alana çıkılmalı, özel hatlar kullanılmalıdır.

Dış güçler tarafından her vatandaşımızın profillerinin çıkarıldığı veritabanları bulunmaktayken, bazılarımızın daha dikkatli davranması gerekmektedir. Ülkemizin etrafına askeri yığınak yapılan şu günlerde işgal düşünenler kimlerin kapısını çalacaklarını iyi bilmekteler. Size şunun garantisini verebilirim ki eğer bu yazıda ki gerçekler sizi üzdüyse kapınız dosta çalınmayacaktır. Topyekün hazırlığın gerektiği yarınlar yaklaşmakta. Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ÜZERLERİNE TIKLAYINIZ…

Bilinmeyen Kürtler

Yeni İşkence Türü MOBBİNG

Pkk Ve Satın Alınmış Üniformalar

Nusaybin Gerçekleri

Filistinlilerin Çilesi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here