Bu yazıyı yazmak istemezdim..

Bu konu ile ilgili bir şeyleri sizinle paylaşmadan önce böyle bir konunun dünya üzerinde yaşanmamış olmasını isterdim… Lakin bazı şeyleri söylemek hiç söylememiş olmaktan daha doğru geliyor bana.

Ülkemizde maalesef savunmasız çocukları hedef alan ruh hastası insanlar ortaya çıkabiliyor. Yapılanları dinlemek okumak bile yeterince azap verici bir durum olurken, saldırıya maruz kalan çocuk? Ailesi?

Ceza Almayan Tecavüzcüleri Duydunuz mu ?

Bir apartman boşluğunda, düğün gürültüsü ile kuytuda, ormanda veya başka bir yerde tecavüze uğrayan çocukları duyup görüp tepki verirken farkında olmadığınız bir sapık kitlesi çevrenizde yaşamaya devam ediyor.

Aralarında çocuk istismarına büyük tepkiler veren akademisyenler, siyasetçiler, iş adamları ve aklınıza gelebilecek daha pek çok çevreden insanlar var. Kamboçya, Filipinler, Tayland ve Kosta Rika gibi gelişmemiş ülkelere düzenlenen turizm ve iş gezilerinin çoğu masum olmayan amaçlar taşıyor.

Bu ülkelerin ara sokaklarında, barlarında hatta kiraladığınız otel odalarında çocuk işçiler var ve tamamının çalıştırılma amacı cinsel istismar…

11 yaşından küçük kız çocukları ailelerinden alınarak az para karşılığı sex işçisi olarak çalıştırılıyor. Bekaretleri daha pazarlama konusu olan bu çocuklar için dünyanın her yerinden gelen var ve başı Amerikalılar çekmekte! Son yıllarda maalesef ülkemizden de bu bölgelere alaka arttı. Bu kişilerin hepsi de ceza almayan tecavüzler.

Ya Avrupa’ da Yaşananlar?

Suriye’ de savaşın başlamasının ardından artan mülteci sayısı özellikle Almanya’ da ilginç haberlerin çıkmasına neden oldu. Tam 9000 çocuk ortadan kayboldu hemde Almanya sınırları içerisinde! Afganistan, Suriye, Somali, Eritre, Fas ve Cezayir’den gelen insanların çocuklarının kayıp sayısının 9000′ i bulması sadece cinsel istismarla biten bir çilenin hikayesi değil.

Çocuklara Akla Gelebilecek Her şey Yapılıyor!!

Kaçırılan çocukların bedenleri önce cinsel istismar için kullanılıyor. (Erkek-Kız farkı olmadan) Bekaretleri satılan çocukların daha sonra fiyatı düşüyor. Belli bir süre kullanılan çocuklar daha sonra organ mafyasının marifetiyle parçalara bölünüyor. Tamamı Avrupa’ nın göbeğinde yaşanıyor. Çocuklar dünya üzerinde savunulduğu iddia edilen ve sadece iddia da kalan önlemlerle savunulan dünyanın masum renkleri. Onlar için en büyük tepkiler ülkemizde veriliyor. Sınırlar içerisinde kalmak diğer çocuklara sahip çıkmamak olacaktır ve bunun için dünya çocuklarının tamamına sahip çıkmalıyız…

Diğer Yazılarımız…

Uzun yaşamın sırrı

Öğrenilmiş Çaresizlik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here