Savaş 2022 de değil 2014 te Rus yanlıları tarafından başlatılmıştı. 2022 senesinde olanlar Amerika nın bir güç yoklaması oldu. Amerika dünyada savaştığı, savaştırdığı ve savaştığını izlediği herkesin harekat ve saldırı tarzını izleyip kopyalıyor. Bunlara çözümler üreterek desteklediği tarafa çıkar amaçlı yardımlarda bulunuyor. Ukrayna’ya sağlanan maddi destek, silah desteği ve psikolojik destek ile Rusya savaşı körüklendi fakat Rusya gerçek kapasitede savaşmıyor. Ukrayna ile tam eğitim almamış askerler fazla kalmış zırhlılar ve mühimmatlar savaşıyor. Rusya daha çok üçüncü oyuncuyu bekliyor ve hazır.

2023 yılında Ukrayna için bir ordu oluşturuluyor. Kara savaşlarında hiç yenilmemiş bir Rusya nın Ukrayna’ya yenilmiş olması söz konusu olamaz. Kıştan yıpranarak çıkan Ukrayna rahata erdim derken vurulacak muhtemel Rusya yanında bir ülke daha olacak onu tahmin ediyorsunuz.

Avrupa silah stoğunu verdiği destekle bitirdi. Bu kış yıpranmaya devam edecekler ve Avrupalılar bu savaşa destek olmak istemeyecek. Rusya saldırı tarzını Amerika nın kopyalamaması için farklı bir saldırı ile ilerleyecektir. Rusya barışmadı sadece gününü bekliyor.

TEILEN
Önceki İçerikPKK-YPG = IŞİD
Sonraki İçerikMillennium Challenge?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here